Wybór solidnego stołu nie jest łatwy, ponieważ chcemy wybrać produkt, który będzie służył nam przez bardzo długi czas. Na co zwrócić uwagę wybierając stół z krzesłami? Czym kierować się przy wyborze takich mebli do pokoju?

Trwały stół z krzesłami

Stół z krzesłami musi być trwały. Co to dokładnie oznacza? Wiele osób zgodnie twierdzi, że najlepszy stół to taki, który ma stelaż połączony z nogami na klejone wpusty. Dodatkowo musi on być skręcony śrubami, dzięki czemu cała konstrukcja będzie jeszcze mocniejsza. Nogi przy stole, które są bezpośrednio przymocowane do blatu są łatwiejsze do wyłamania. Wybierając stół należy sprawdzić jego wysokość. Te w wersji standardowej mają ok. 70-75 cm wysokości. Wyjątkiem są modele barowe, które mają 110-120 cm. Nie oznacza to faktu, że za każdym razem wysokość stołu trzeba mierzyć z linijką. Wystarczy bowiem przy nim usiąść i sprawdzić czy możemy na nim wygodnie oprzeć łokcie.

Stół z krzesłami – mocny blat

Z czego powinien być wykonany blat stołu? Zanim kupimy stół z krzesłami do swojej kuchni, to warto dowiedzieć się jakie są rodzaje, aby można było podjąć decyzję. Do wyboru mamy stoły z blatami kamiennymi, drewnianymi, laminowanymi, z płytek ceramicznych i ze szkła hartowanego. Każdy z tych blatów kuchennych ma swoje wady i zalety. Trzeba dokładnie je poznać, ponieważ nie każdy będzie chciał korzystać przykładowo z ciężkiego blatu kamiennego. Aczkolwiek trzeba przyznać, że jest to najtrwalszy i najsolidniejszy materiał, jeżeli chodzi o blat przy stole kuchennym. 

Comments are closed.

Pin It https://hellheaven.pl https://razemwiecej.pl https://texturekick.com.pl