Jeżeli ktoś powie, że blockchain jest młodą i obiecującą technologią, na pewno nie skłamie. Widać to chociażby po okresie – od początku powstania do dnia obecnego minęło kilkanaście lat, a ona sama wykorzystywana jest już nie tylko w odniesieniu do kryptowalut.

Kariera w dobrym kierunku

Blockchain software development sprawia, że najwyższy czas pomyśleć o tym, w jakim kierunku rozwijać swoją karierę. Osób znających się na tej technologii brakuje. A zainteresowanie blockchain development services rośnie. Już nie tylko na rynku kryptowalut potrzebne są takie usługi. Przykładem mogą być chociażby smart kontrakty, które wykorzystywane są w wielu branżach (aczkolwiek duża liczba przedsiębiorców, konsumentów nawet nie wie, że ma do czynienia z technologią blockchain). Obserwując rynek można śmiało powiedzieć, że dzięki blockchain development rośnie liczba projektów, które opierają się na tej technologi. 

Usługi blockchainowe

Blockchain development company, takie jak np. 10Clouds, nie narzekają na brak zainteresowania. Szacuje się, że do końca roku 2028, popyt na zainteresowanie usługami blockchainowymi wzrośnie aż o 82,4% (CAGR). Nie chodzi tu tylko o firmy zajmujące się giełdą wirtualnych monet. Na rozwoju tej technologii zależy także bankom, branży nieruchomości, firmom ubezpieczeniowym, instytucjom finansowym. Nawet popularne w ostatnim czasie start-upy z wielką nadzieją patrzą na rozwój blockchainów, dzięki którym można zamówić m.in. blockchain application development. Daje to nadzieję na to, że ten rynek będzie się powiększał, a co za tym dalej idzie – pracy dla programistów blockchain nie zabraknie.

Ekscytujący rozwój technologii

Praca na stanowisku dewelopera blockchain, to na pewno ogrom pozytywnych emocji, które to powiązane są z możliwością poznawania nowej technologii. Takiej, która w żaden sposób jeszcze nie została odkryta lub została odkryta w niewielkiej części. To, co znane jest już ludziom nie wzbudza ogromu emocji. Przechodzi się wobec tego już prawie obojętnie.

W przeciwieństwie do blockchain, która nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Warto również uwzględnić to, że osoby decydujące się na pracę na tym stanowisku, ściśle związanym z branżą IT, mają szansę na dobre zarobki. Jakie? Wszystko zależne jest od tego, gdzie owe zatrudnienie się znajdzie. Na pewno jednak nie trzeba będzie myśleć o tym, aby “zaciskać” pasa, jeżeli tylko ktoś będzie rozsądnie podchodził do wydawania pieniędzy. Jak więc widać, technologia blockchain daje obydwu stronom – wykonawcom i inwestorom – ogrom możliwości. 

 

Comments are closed.

Pin It