Wnętrza mieszkań i domów wcale nie muszą być nudne i sztampowe – przekonują architekci. Nie musimy korzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, aby salon czy sypialnię zmienić nie do poznania. Wśród najchętniej wykorzystywanych trendów wymienia się styl loftowy. Czym się wyróżnia? Jakie elementy wybrać, aby zaaranżować przestrzeń w stylu loft?

Styl loftowy i jego cechy charakterystyczne

Nie ma wątpliwości, że styl loftowy jest jednym z najbardziej oryginalnych i nie myli się go z niczym innym. Inspirowany jest on zakładami produkcyjnymi i fabrykami przełomy XIX i XX wieku. Charakteryzuje go umiłowanie prostoty, przestrzeni i prostych tworzyw. Wnętrza w stylu loft powinny posiadać wysokie okna, co pozwoli wpuścić do wnętrz jak najwięcej naturalnego światła. Wśród materiałów wykorzystywanych w stylistyce loftowej wymienia się przede wszystkim beton, kamień, lite drewno, metal czy cegły. Pozornie surowy charakter stylu loft można złagodzić poprzez białe czy szare ściany, odpowiednie oświetlenie (również stylizowane) oraz dodatki czy meble.

Meble industrialne – metal I drewno

Wyjątkową oprawę loftowych wnętrz stworzą meble industrialne. Są one tworzone z olbrzymią precyzją, łączą w sobie wysokiej jakości materiały, doskonałe proporcje i trwałość. Do najchętniej wybieranych zalicza się stoliki kawowe – oparte są one na metalowych stelażach, a blaty i półki wykonywane są z litego drewna. Takie połączenie wygląda szykownie: ciemny stelaż rewelacyjnie komponuje się z jasnym kolorem drewna. Inną propozycją są wysokie stołki barowe, które warto wykorzystać w kuchniach z wyspami. Funkcjonalna wyspa może służyć jako dodatkowy blat roboczy, jak również miejsce do podawania śniadań, kawy. Wysokie stołki uzupełnia się o podnóżki i oparcia, co znacząco poprawia komfort wypoczynku.

Comments are closed.

Pin It