Każdy kierowca widniejący w dowodzie rejestracyjnym pojazdu jako właściciel jest prawnie zobowiązany do ubezpieczenia swojego mienia. Podstawową, najważniejszą polisą jest w tym przypadku OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu, zanim podpiszesz umowę? Sprawdź nasze rady!

OC – obowiązek czy przywilej?

Polisą OC musi być objęty każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny, nawet nieużywany. Co ważne, niewywiązanie się z tego obowiązku ma poważne następstwa. Każda osoba, która zignoruje przepis lub przeoczy termin odnowienia polisy, będzie musiała ponieść dotkliwą karę finansową. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy nieubezpieczony wóz będzie brał udział w wypadku. W tym przypadku zapominalski kierowca zostanie obarczony jeszcze większymi kosztami i będzie musiał pokryć szkody z własnej kieszeni. 

Kiedy zawieramy ubezpieczenie OC?

Umowa z ubezpieczycielem podpisywana jest najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Dana polisa obowiązuje przez 12 miesięcy. Osoby kupujące polisę OC przez Internet lub telefon mogą zrezygnować z umowy w terminie 30 dni od daty jej zawarcia.

Wybierz mądrze

Warto mieć świadomość, że zakres ochrony w ramach OC jest określony przez ustawę. Oznacza to, że warunki oferowane przez poszczególne firmy są niemal identyczne. Zanim podpiszesz umowę dokładnie sprawdź, czy inne towarzystwo nie oferuje tańszej usługi.

OC przez Internet? 

Polisę OC możesz kupić w biurze konkretnego towarzystwa, w multiagencji albo przez Internet, na przykład na stronie beesafe.pl oferującej ubezpieczenia w grupie Compensa. Kupno ubezpieczenia bez wychodzenia z domu jest wygodne, szybkie i, co ważne, w pełni bezpieczne. 

Comments are closed.

Pin It