Czujniki indukcyjne całometalowe charakteryzują się niezawodnym działaniem w szerokim zakresie temperatur i dzięki wysokiemu stopniowi ochrony nadają się do zastosowań w bardzo wielu branżach przemysłowych.

Wysokiej jakości konstrukcja ze stali nierdzewnej

Całometalowe czujniki indukcyjne wykonane są w całości ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są w pełni odporne na korozję. Charakteryzują się także odpornością na wstrząsy i wibracje. Dzięki stopniowi ochrony IP 65 do 69K mają uniwersalne zastosowanie, co jest ogromny atutem przy tego typu produktach. Można je w prosty sposób podłączyć za pomocą standardowego złącza M12.

Czujniki są w pełni odporne na wysokie temperatury i są stosowane wszędzie tam, gdzie muszą zostać spełnione szczególne wymagania. Z tego względu czujniki całometalowe najczęściej stosowane są w przemyśle spożywczym, w którym następują bardzo często nagłe zmiany i wahania temperatur. Również w takich warunkach często odbywa się czyszczenie pod ciśnieniem, a całometalowe czujniki indukcyjne są odporne na tego typu warunki.

Dlaczego warto wybrać czujniki indukcyjne metalowe?

W wielu dziedzinach przemysłowych panują na co dzień ciężkie warunki. Przykładem mogą być obrabiarki lub urządzenia, które mają styczność ze smarem czy różnymi olejami. Także przemysł motoryzacyjny jest bardzo wymagający, a więc czujniki indukcyjne metalowe z powłoką antyadhezyjną są idealnym rozwiązaniem. Zapewniają one bezpieczne możliwości pracy i eksploatację na najwyższym poziomie.

Do wyboru są czujniki o różnych rozmiarach i parametrach. Dzięki temu z łatwością można je dobrać do odpowiednich uwarunkowań. Wiele z nich może być regulowana. Istnieje możliwość ustawienia punktów przełączania czy indywidualnych funkcji wyjściowych do konkretnych aplikacji. Technologia IO-Link umożliwia monitorowanie zmiany odległości, a dzięki temu od razu można zapobiec rozregulowaniu mechanizmu. To w konsekwencji prowadzi do obniżenia kosztów działalności.

Wytrzymałe czujniki do wielu zastosowań

Całometalowe czujniki indukcyjne mogą być stosowane szeroko w przemyśle. Z racji solidnej konstrukcji, która jest odporna na rdzę i wysoką jakość wykonania, są one jednymi z najczęściej stosowanymi czujnikami.

Powierzchnia w pełni wykonana z metalu jest doskonale zabezpieczona, a więc można włożyć czujnik i o nim całkowicie zapomnieć na długi czas. W standardowych czujnikach powierzchnia nie jest chroniona, przez co może dojść do kontaktu ze smarami czy środkami czyszczącymi, a w konsekwencji do ich uszkodzenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Całometalowe czujniki indukcyjne.

Comments are closed.

Pin It