Zastanawiasz się czy warto wysłać dziecko na obóz snowboardowy? Odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że warto! Dlaczego? Zapraszamy do lektury!

Aktywny odpoczynek od szkolnej nauki

Obóz snowboardowy to wyjątkowy czas, który dzieci mogą spędzić aktywnie czas, na powietrzu, rozwijając swoje dotychczasowe pasje lub poznając tajniki jazdy na snowboardzie. Wyjazd na ferie w góry to świetny sposób na to, aby przerwa od szkoły nie była nudna. Podczas zimowiska dla młodzieży każdy dzień jest tak zaplanowany, aby żadne dziecko nie mogło narzekać na nudę. Główną „atrakcją” jest oczywiście stok, na którym każdego dnia dzieciaki spędzają sporo czasu, poznając techniki jazdy na desce lub udoskonalając swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów. Ale to jeszcze nie wszystko!

Poznanie nowych miejsc i ludzi

Obozy snowboardowe dla dzieci to okazja do tego, żeby zwiedzać. W końcu na stoku nie spędza się całych dni, zatem co jeszcze przygotowują organizatorzy? Zajmując się profesjonalną organizacją, podmioty, jak Róża Wiatrów dopasowują plan do danego wyjazdu. Co to oznacza w praktyce? Że w zależności od miejsca, do którego jedzie nasze dziecko przewidziane są dodatkowe atrakcje, aby poznać okolicę i charakterystyczne dla niej miejsca. To także czas, aby poznać nowych ludzi, a jak wiadomo, kontakty z rówieśnikami są w tym wieku szalenie ważne. Na zimowiska snowboardowe wyjeżdżają często dzieci z różnych regionów Polski, co stwarza wiele możliwości aby nie tylko poznać, ale zaprzyjaźnić się z osobami, które podzielają naszą pasję!

Jeśli dziecko wyjeżdża do innego kraju, to z wyjazdem wiążą się dodatkowe korzyści. To szansa na kontakt z innym językiem, możliwość poznania nowej kultury i zwyczajów panujących w danym państwie. To otwarcie na różnorodność i zwiększenie wiedzy o świecie.

Obóz snowboardowy – lekcja samodzielności

Jestem jeszcze jedna strona medalu. Obóz snowboardowy dla dzieci to wyjątkowa lekcja samodzielności. Dlaczego? Bo podczas wyjazdu dziecko pozostaje wyłącznie z rówieśnikami i opiekunami, bez rodziców. Jeśli jest to pierwszy tego typu wyjazd, to koniecznie należy dziecko do wyjazdu przygotować. Szczególnie, jeśli na zimowisku wyjeżdża 7 czy 8 latek, to gdy jest to pierwsza rozłąka z rodzicami – może mu być ciężko.

Abstrahując od kwestii emocjonalnych wyjazd bez rodziców to czas wielkiej próby. Dziecko będzie musiało ze wszystkim poradzić sobie samo – bez pomocy i przypominania rodzica. Drobne decyzję, jak np. dotyczące ubioru adekwatnego do sytuacji pogodowej czy racjonalne zarządzanie pieniędzmi – z całą pewnością zimowisko to dla wielu świetna szkoła życia!

 

Comments are closed.

Pin It icflvacation.com masystem.pl opensource.com