W czasie lata warto jak najwięcej czasu spędzać blisko natury i słońca. Posiadacze ogrodów i tarasów nie muszą wyjeżdżać daleko za miasto – zaaranżowanie takich przestrzeni nie sprawi żadnych problemów. Jednym z elementów, o którym warto pomyśleć, jest nowoczesna pergola. Będzie ona świetną alternatywą dla klasycznych parasoli ogrodowych.

Czym jest pergola ogrodowa?

Nowoczesne pergole ogrodowe widać w polskiej przestrzeni od kilku lat. Do niedawna pergole kojarzone były z drewnianymi konstrukcjami, po których pięły się rośliny. Dzisiaj metalowa pergola pozwoli na osłonięcie miejsca wypoczynkowego przed działaniem silnego słońca. Pergole to ciekawa alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych. W przeciwieństwie do parasola może ona osłonić cały taras, a nie wyłącznie jego wycinek. Nowoczesna konstrukcja zaskoczy pod wieloma względami! Aranżacje z pergolą ogrodową obejrzeć można na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy.

Jak skonstruowana jest pergola ogrodowa?

Pergole ogrodowe budowane są modułowo – zbudowane są one z elementów wykonanych z aluminium malowanego proszkowo. Taki materiał jest wysoce odporny na działanie wilgoci, pojawianie się korozji. Dzięki modułowej konstrukcji możliwe jest zadaszenie dowolnej przestrzeni tarasu czy ogrodu. Zintegrowana rynna pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Dach pergoli tworzą listwy, które mogą obracać się wokół własnej osi – to rozwiązanie pozwala na decydowanie o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach można całkowicie zamknąć poprzez odpowiednie ustawienie listew. W takiej pozycji konstrukcja staje się wodoszczelna i chroni przed niespodziewaną mżawką. Pergole mogą być dodatkowo wyposażone w rolety boczne i frontowe – dzięki nim użytkownicy zyskają znacznie więcej prywatności.

Comments are closed.

Pin It