Czas pandemii koronawirusa spowodował, że wiele z naszych aktywności życiowych przeniosło się w domowe zacisze. Zdalna praca, zdalna nauka a nawet zdalne spotkania ze znajomymi – wszystko to stało się częścią naszej nowej codzienności. Niezwykle ważną rolę odgrywa w niej więc komputer, a bardzo często – także drukarka. Jak ją odpowiednio wybrać?

Do czego potrzebujesz drukarki?

Po pierwsze, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego potrzebujesz drukarki i jak często będziesz jej używać.

Przy pracy zdalnej często jest tak, że musimy drukować w domu dokumenty i przesyłać je do klientów, wydruki muszą więc być dobrej jakości (tutaj ważną rolę będzie też odgrywać tusz, np. tusz do drukarki hp, o czym poniżej). Jeśli drukujemy duże ilości dokumentów, ważna będzie szybkość drukowania. Jeśli zaś uczymy się zdalnie, często wydruki (wykresy, mapy itp.) muszą być kolorowe – istotne będzie wówczas zadbanie o odpowiednie nasycenie koloru i jakość wydruków kolorowych.

Warto pomyśleć też o tym, czy drukarka ma łączyć się z komputerem przez kabel, czy poprzez wi-fi. To pierwsze rozwiązanie jest zazwyczaj tańsze, ale bardziej kłopotliwe – zwłaszcza jeśli pracujemy/uczymy się w innym pomieszczeniu niż to, w którym stoi nasza domowa drukarka. Drugie wiąże się z nieco większym wydatkiem, ale też z większą wygodą korzystania.

Co oprócz drukarki?

Kupując drukarkę nie zapomnijmy również o tym, że będą nam do niej potrzebne dodatkowe elementy – przede wszystkim tusze. To wbrew pozorom bardzo istotne, bo jakość tuszu do drukarki znacząca wpływa na wygląd wydruków i wygodę korzystania z nich (rozmazujący się pod palcami tusz na pewno nikomu nie umila pracy). Jest to istotne nie tylko przy wydrukach kolorowych, ale także czarno-białych.

Bierzmy też pod uwagę dostępność tuszu – tusze niszowych firm są trudniej osiągalne niż np. tusz do drukarki hp, w związku z czym w przypadku, gdy nagle skończy nam się tusz w drukarce będziemy zmuszeni czekać kilka dni na jego dostawę. Tusze do drukarki hp i innych popularnych marek możemy w każdej chwili kupić od ręki w większości sklepów komputerowych i ze sprzętem RTV/AGD.

Jaki to wydatek?

W dzisiejszych czasach kupno drukarki do domu nie jest już szczególnie dużym wydatkiem. Drukarki dobrych firm są dostępne w sklepach już w cenie od ok. 300 zł-400 zł.

Warto przy tym poszukać promocji, których w sklepach internetowych nie brakuje. Pomocne mogą okazać się też internetowe porównywarki cen, dzięki którym dowiemy się, w którym sklepie wybrany przez nas model jest dostępny w najniższej cenie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusz do drukarki hp.

Comments are closed.

Pin It live url zobacz asdpic.org