Na polskich drogach każdego dnia dochodzi do dziesiątek kolizji. Przyczyn wypadków i stłuczek jest wiele. Nierzadko winę za zdarzenie ponosi lekkomyślny kierowca niestosujący się do zasad panujących na danym odcinku. Zadaniem zarządców dróg jest czytelne oznaczenie każdego odcinka przy pomocy znaków pionowych i poziomych. Jednak warto pamiętać, że znak nie będzie dobrze spełniał swojego zadania, jeśli nie będzie odpowiednio zamocowany do podłoża. Do prawidłowego montażu oznaczeń pionowych służą specjalne uchwyty. Czym charakteryzują się uchwyty do znaków drogowych? Sprawdź!

Czym są uchwyty do znaków drogowych?

Jeszcze do niedawna znaki drogowe, pachołki i inne elementy organizujące ruch unieruchamiane były za pomocą worków z piaskiem, felg czy betonowych bloków. Dzisiaj prowizoryczne obciążenia zastąpiły uchwyty do znaków drogowych – specjalnie skonstruowane podstawy o szerokim zastosowaniu. Nowoczesne podstawy oferowane przez polskiego producenta są odporne na uszkodzenia (na przykład pęknięcia) i niszczenie na skutek kontaktu z wodą, promieniowaniem UV i skrajnymi temperaturami. Uchwyty produkowane są z materiałów odzyskanych w procesie recyklingu.

W sprzedaży znajdują się modele o zróżnicowanej wielkości i wadze. Ich walorem jest uniwersalna konstrukcja. Każda baza wyposażona jest w otwory montażowe o różnych wielkościach i kształcie. W podstawie można zamocować wszystkie standardowe oznaczenia stosowane na polskich drogach. Co ważne, bazy są skonstruowane w taki sposób, aby można było sprawnie łączyć je w rozbudowane platformy przystosowane do unieruchamiania dużych, ciężkich tablic. Modułowa konstrukcja pozwala na łączenie ze sobą baz bez użycia specjalistycznych narzędzi.

Uchwyt do znaków drogowych – jak to działa?

Montaż znaku w bazie jest zaskakująco prosty. Uchwyty pewnie przylegają do podłoża, więc nie zmieniają swojego położenia podczas wietrznej pogody. Dzięki bazom znaki nie przekręcają się, nie przesuwają ani nie przewracają, więc zamieszczona na nich informacja jest w pełni czytelna. Bazy używane są nie tylko na jezdni, ale również parkingach, na placach budowy czy przestrzeniach eventowych.

Comments are closed.

Pin It