Zdrowa skóra dłoni oraz zadbane paznokcie to wizytówka każdego mężczyzny i każdej kobiety. To miejsce szczególnie eksponowane z uwagi na zwyczaj witania się w wielu kulturach świata, polegający na podaniu sobie dłoni. Warto więc dbać o tę część ciała nie tylko za pomocą kosmetyków i akcesoriów, ale też dzięki odpowiedniej diecie.

Jak dbać o paznokcie?

Fundamentem zdrowia człowieka, każdego organu czy miejsca na ciele jest właściwe odżywianie i dostarczanie odpowiedniej ilości witamin, minerałów i składników odżywczych. Bez właściwego ich poziomu na nic zdadzą się zabiegi kosmetyczne czy najdroższe kosmetyki świata. Walkę o zdrowie zaczyna się zawsze od wewnątrz. Należy o tym pamiętać również wtedy, gdy marzą się nam mocne, twarde, zdrowe i gładkie paznokcie.Do prawidłowej pielęgnacji paznokci niezbędne będą też stosowne, często specjalistyczne kosmetyki, wśród których możemy wymienić: kremy nawilżające, peelingi do dłoni czy kremy zmiękczające naskórek wokół paznokci. Są one jedynie dodatkiem do zdrowej i zbilansowanej diety.

Akcesoria

Bez względu na to czy chcemy mieć długie i kolorowe paznokcie czy stawiamy na krótkie i naturalne w ich pielęgnacji nie poradzimy sobie bez stosownych przyrządów. Pomagają one utrzymać idealny kształt i długość paznokci i są bardzo pomocne dla miłośniczek manicure.Jednymi z podstawowych akcesoriów do paznokci są bez wątpienia cążki, dzięki którym szybko i bezboleśnie skrócimy paznokcie. Za pomocą bloczka lub pilniczka nadamy im odpowiedni kształt dbając o to, by ich struktura była równa nie gładka. Warto zaopatrzyć się też w pilnik polerujący, który nada płytce równomierną strukturę, tworząc tym samym świetną bazę pod manicure.Świetnym rozwiązaniem są też przyrządy do wycinania skórek, które są zmorą wielu pań i bardzo nieestetycznie się prezentują. Jeśli chcemy uniknąć wycinania skórek (aby uniknąć ich szybkiego odrastania) możemy skorzystać ze specjalnych szpatułek, dzięki którym będziemy mogli odsunąć skóry z powierzchni płytki paznokcia bez żadnej ingerencji w skórę.

Wyposażenie każdej kosmetyczki

Każda kobieta powinna wyposażyć swoją kosmetyczkę w niezbędne akcesoria do paznokci. Są one małe, poręczne i zmieszczą się do najmniejszej nawet torebki. Akcesoria do paznokci mogą przydać się w wielu nieoczekiwanych sytuacjach (np. w podróży), zwłaszcza gdy nosimy długie paznokcie i jesteśmy narażone na ich złamania czy pęknięcia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Akcesoria do ozdabiania paznokci.

Comments are closed.

Pin It