Zmiana aranżacji w domu czy w mieszkaniu to spore wydarzenie – warto zastanowić się, jakich wnętrz oczekujemy i pamiętać, że mamy czuć się w nich komfortowo. Jednym z najchętniej wybieranych trendów ostatnich lat jest bez wątpienia styl loftowy. Czy sprawdzi się on w naszych domach? Jakie rozwiązania proponują projektanci mebli i architekci?

Czym jest styl loftowy?

Styl industrialny to efekt zachwytów nad przestrzeniami postindustrialnymi, czyli halami przemysłowymi, ale też magazynami, fabrykami. Moda na styl loftowy rozpoczęła się stosunkowo niedawno, dzisiaj jednak widać, że aranżacje loftowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Jeszcze do niedawna styl loftowy królował w pubach, restauracjach czy hotelach. Dzisiaj z powodzeniem takie wnętrza wykreować możemy we własnym domu czy mieszkaniu. Styl loftowy odznacza się stonowaną kolorystyką: projektanci wykorzystują biel, czerń, grafit, szarość, beż. We wnętrzach loftowych króluje również naturalne światło – wysokie okna, nierzadko sięgające sufitu, nie powinny być przysłaniane przy pomocy firan czy zasłon. Zamiast nich możemy wybrać nowoczesne rolety, które uchronią przed silnym słońcem. Kluczem do stworzenia przytulnych i funkcjonalnych wnętrz są meble industrialne.

Praktyczne i eleganckie meble industrialne

Meble industrialne powinny być jednocześnie trwałe, eleganckie i praktyczne – mówią projektanci marki notodo.pl. Meble industrialne to najczęściej eleganckie stoliki kawowe oraz stoliki nocne, ale też wygodne krzesła barowe wykorzystywane w jadalniach, konsole. Konstrukcje takich mebli opierają się na stabilnych stelażach z metalowych profili. Dzięki malowaniu proszkowemu meble takie nie odkształcają się i nie są podatne na działanie wilgoci. Blaty i siedziska wykonywane są z litego drewna.

Comments are closed.

Pin It