Chcąc jak najlepiej chronić siebie i swoje mienie podczas jazdy samochodem warto zadbać o to, aby samochód posiadał odpowiednie ubezpieczenie. O tym, że ubezpieczenie OC jest konieczne i obowiązkowe nie musimy nikogo przekonywać – jest to wymóg prawa. Warto jednak wiedzieć, że możemy nasz samochód ubezpieczyć również na inne sposoby. Jak?

Ubezpieczenie OC – dlaczego jest tak ważne?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest w Polsce obowiązkowe – jest brak podczas kontroli drogowej może skutkować mandatem! Ubezpieczenie OC pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas na drodze. Może być to kolizja z innym samochodem, ale również potrącenie rowerzysty czy pieszego. Wysokość ubezpieczenia OC nie jest stała i wynika z wielu zmiennych, w tym z 

Gdzie znajdziemy najtańsze OC? Nie ma wątpliwości, że dzisiaj to w sieci znajdziemy najbardziej korzystne oferty ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Zakup polisy przez Internet to olbrzymia oszczędność, zarówno naszego czasu, jak i pieniędzy. Ubezpieczyciele proponujący OC w sieci proponują nam znacznie niższe ceny i korzystne warunki. 

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać dodatkowo?

Właściciele nowych samochodów często decydują się na AC czyli autocasco. Jest to ubezpieczenie pozwalające na opłacenie naprawy naszego samochodu uszkodzonego w wyniku wypadku, jak również po jego zniszczeniu w wyniku działania sił natury. Co ciekawe, AC pozwala również na odzyskanie części wartości samochodu po jego kradzieży. Drugim rodzajem ubezpieczenia nieobowiązkowego jest assistance, które pozwoli nam na skorzystanie z rozbudowanej pomocy drogowej. Assistance to przydatna opcja w czasie podróży – w razie awarii samochodu ubezpieczyciel zapewni nam samochód zastępczy, zagwarantuje nocleg dla nas i pasażerów samochodu. 

Comments are closed.

Pin It https://fluorognost.com/iso-9001-co-nalezy-wiedziec-na-ten-temat/ https://marysoutherlanc.com/czy-montaz-szlabanu-wymaga-pozwolenia-na-budowe-zapytaj-nas-odpowiedz-moze-cie-zaskoczyc/ https://unixos2.com/system-certyfikacji-w-sektorze-pasz/