Obrączki w naszej kulturze to jasny znak na związek małżeński – tradycja wymiany obrączek podczas ceremonii jest jedną z najbardziej charakterystycznych. Złote obrączki to również ponadczasowa biżuteria, która stanie się eleganckim dodatkiem, doskonale pasującym do wszystkich stylizacji. O czym pamiętać wybierając złote obrączki?

Złote obrączki o wybranej próbie złota

Szukając idealnych obrączek ślubnych, przede wszystkim skupiamy się na ich wyglądzie. Projektanci co chwilę proponują nowe wzory oraz zdobienia, aby biżuteria ta była dopasowana do naszego gustu i potrzeb. Wybierając obrączki pamiętajmy, że najważniejszych zagadnieniem jest ich jakość oraz próba złota. W sklepach jubilerskich biżuteria złota tworzona jest z precyzyjnie wykonanych stopów. Wynika to z faktu, że złoto jest niezwykle miękkim i plastycznym materiałem – konieczne jest więc wzmocnienie go domieszkami innych metali, aby biżuteria taka jak złote obrączki była trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wśród rekomendowanych stopów najczęściej wymienia się złoto o próbie 585. Oznacza to, że w wyrób to 58,5% złoto. To doskonała proporcja jakości do ceny produktu. Możliwe jest zakupienie obrączek o wyższej lub niższej próbie. 

Złote obrączki zdobione na wiele sposobów

Złote obrączki mogą wyróżniać się zarówno wykończeniem (satynowe, lśniące, matowe), jak i zdobieniami. Obecnie najchętniej kupowane obrączki to komplety, w których model damski zdobiony jest dodatkowym kamieniem szlachetnym – najczęściej jest to niewielki diament. Warto wspomnieć, że diamenty dostępne są w różnych kolorach, co może być oryginalnym elementem, wyróżniającym obrączki wśród innych wyrobów jubilerskich. Ciekawym zabiegiem jest również łączenie żółtego złota ze złotem białym lub różowym. 

Comments are closed.

Pin It awiepiszczy.com.pl zobacz zobacz