Obrączki w naszej kulturze to jasny znak na związek małżeński – tradycja wymiany obrączek podczas ceremonii jest jedną z najbardziej charakterystycznych. Złote obrączki to również ponadczasowa biżuteria, która stanie się eleganckim dodatkiem, doskonale pasującym do wszystkich stylizacji. O czym pamiętać wybierając złote obrączki?

Złote obrączki o wybranej próbie złota

Szukając idealnych obrączek ślubnych, przede wszystkim skupiamy się na ich wyglądzie. Projektanci co chwilę proponują nowe wzory oraz zdobienia, aby biżuteria ta była dopasowana do naszego gustu i potrzeb. Wybierając obrączki pamiętajmy, że najważniejszych zagadnieniem jest ich jakość oraz próba złota. W sklepach jubilerskich biżuteria złota tworzona jest z precyzyjnie wykonanych stopów. Wynika to z faktu, że złoto jest niezwykle miękkim i plastycznym materiałem – konieczne jest więc wzmocnienie go domieszkami innych metali, aby biżuteria taka jak złote obrączki była trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wśród rekomendowanych stopów najczęściej wymienia się złoto o próbie 585. Oznacza to, że w wyrób to 58,5% złoto. To doskonała proporcja jakości do ceny produktu. Możliwe jest zakupienie obrączek o wyższej lub niższej próbie. 

Złote obrączki zdobione na wiele sposobów

Złote obrączki mogą wyróżniać się zarówno wykończeniem (satynowe, lśniące, matowe), jak i zdobieniami. Obecnie najchętniej kupowane obrączki to komplety, w których model damski zdobiony jest dodatkowym kamieniem szlachetnym – najczęściej jest to niewielki diament. Warto wspomnieć, że diamenty dostępne są w różnych kolorach, co może być oryginalnym elementem, wyróżniającym obrączki wśród innych wyrobów jubilerskich. Ciekawym zabiegiem jest również łączenie żółtego złota ze złotem białym lub różowym. 

Comments are closed.

Pin It