W poszukiwaniu odpowiedniej pracy coraz częściej zastanawiamy się nad wyjazdem poza granice kraju – zachęcają nas do tego nie tylko znacznie wyższe zarobki, ale również możliwość rozwijania swojej kariery zawodowej. Za granicę wyjeżdża coraz więcej specjalistów – co oferują im zagraniczne firmy?

Praca za granicą – jakie są profity?

Jeszcze do niedawna wyjazdy zagraniczne kojarzyły się przede wszystkim z wyjazdami sezonowymi. Dzisiaj jednak coraz większa ilość specjalistów decyduje się na stały wyjazd poza granice kraju – kusza ich przede wszystkim zarobki, ale również liczne profity, które pracodawcy oferują swoim pracownikom. Praca w międzynarodowych zespołach, możliwość uczestnictwa w ciekawych kursach i szkoleniach oraz benefity to tylko część elementów, które składają się na ofertę pracy poza granicami kraju. Polacy chętnie podkreślają, że pracodawcy pomagają im również w czasie aklimatyzacji poza granicami Polski, m.in. poprzez udostępnianie mieszkań służbowych. Pracownicy z Polski mogą również uczestniczyć w bezpłatnych kursach językowych organizowanych przez pracodawcę. Pracując za granicą warto pamiętać o konieczności terminowego rozliczenia się z fiskusem oraz o zadbaniu o ubezpieczenie zdrowotne. 

Podatki poza granicami kraju 

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce. Osoby pracujące w Niemczech nie muszą rozliczać się z polskim fiskusem jeśli ich przychód pochodził wyłącznie z Niemiec. Jeśli jednak zależy nam na odzyskaniu nadpłaty podatku konieczne jest rozliczenie się również w Polsce oraz przedstawienie odpowiednich dokumentów. W przypadku rozliczania się wyłącznie w Niemczech z pomocą przychodzą nam liczne biura podatkowe specjalizujące się w rozliczeniach międzynarodowych. 

Comments are closed.

Pin It asolutions.com.pl i-dump.org asdpic.org